Основните принципи на Коневъдството

ОРГАНИЗАЦИИ, В КОИТО МОЖЕ ДА СЕ УПРАЖНЯВА ПРОФЕСИЯТА И ВИДОВЕ ДЛЪЖНОСТИ:

Има живот извън града, хора с различни професии стават животновъди

За да се запази стойността и функционалността на висококачествените селскостопански машини и инвентар, е необходимо редовно, цялостно почистване.

Необходими знания и умения – Работникът в животновъдството трябва да може да работи в екип, да осъществява ефективна комуникация с други лица, да притежава умения за работа с различни селскостопански уреди и съоръжения.

Източнобългарската порода е съхранила качествата на изходните породи, като невзискателност, издръжливост към местните условия на живот, изискан тип и отлични ездови качества за различно спортно предназначенние.

Техническото съхранение или достъп, които се използват изключително за статистически цели.

Затова си има и чисто логическо обяснение. Славяните са етнос, който има уседнал начин на живот. Те са по-скоро земеделци, отколкото скотовъдци, затова нямат тази нужда да се Коневъдство придвижват от едно място на друго с помощта на конете.

Двата типа Арабски коне се развъждат в конезавод „Кабиюк" край Шумен. Качеството на конете от племенните ядра позволи кандидатстването за членове на двете асоциации и днес България е пълноправен член както на Европейската, така и на Световната асоциация за арабския кон.

Възможни правила и нормативи, които задължително трябва да се спазват – Техникът- животновъд е длъжен да познава, спазва и прилага правилата за здравословни и безопасни условия на труд и да опазва околната среда.

Рибните стопанства в България са пъстървови и шаранови. Пъстървовите стопанства се зарибяват главно с: дъгова, балканска пъстърва и сивен.

Племенни стада от Чистокръвната английска порода коне има в конезаво­дите „Кабиюк" край Шумен, „Стефан Караджа" край Балчик, „Хан Аспарух" край Разград и в много племенни ферми на частни стопани в различни краища на страната.

Рибовъдството може да се извършва в естествени и изкуствени водоеми. Чрез изкуствено развъждане може да се получат високи добиви – десетки, а понякога и стотици пъти по-високи, отколкото от същата площ при естествени условия.

Сега породата е застрашена от изчезване. Малка популация от ценни животни е съсредоточена в частни собственици, главно в Плевенска област.

Национална агенция за професионално образование и обучение

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *